Pazartesi

Yoğun istek üzerine duyguya dayalı bir duygusuz

Başkalarıdır aslında bizi yöneten, birgün özgür olmak istermiydin deseler düşünürdüm yine de cevap vermeden önce.Bazen hapisolmak hoşuna gider insanın bir çift göz hapsine ya da ilgi nehrinde boğulmaya mesela. Boğulmak? genelde yürümeyen ilişkilerin ana sebebidir ya değil mi? boğma beni! diğeri boğulmak kaybolmak sürüklenmek isterken yeni bir hayata,istenileni yapmayan ötekisi ise bunu ceza olarak görür kendine.Karşısındakini ödüllendirceğini bilmeden devam eder hayatına.

Alışıla gelmiş tepkilere bir yenisi bir zıttı hatta bir eksiği evet bir fazlası değil bir eksiği eklenirse,yenilenirse karşılıklı ya da tek taraflı karışıklı (!)olarak şaşkınlık kaçnlmazdır.Beklentiler artar ve istemediklerini özler insan bilmeden farketmeden bazen.Asla dedikleri olmazsa olmazlarıymış gibi davranır bu kaybetmeye hazır ve nazır hatta umursamaz gibi duran tarafları ilişkinin.Sonra korktukları sacma geldikleri hatta ve hatta rahatsız oldukları şeyler onların istediği şeylermiş gibi davranmaya başlarlar.Yeni bir kayıp yaşamamak ugruna.Aslında zaten kız/erkek kaybolmuştur ilişkide.Geriye kalan tek amacı kolu kırık da olsa bir kuşun uçmasını sağlamak gibi zor hatta imkansız bir görevdir.Başaramaz.Giden insanın geri gelmeyeceğini gelse de aslında bekleyenin gideni özlemediğini bilir kendisi.Giden de,bekleyende.Çağırdığı insanın gelmesi değildir onu mutlu eden. Gitmesi,terketmesidir eksik hissettiren o kadar...Bilir pişman olsa da kaybettiğinin gelsede onunla da mutlu olamayacağını.Giden de zaten bu yüzden gitmiştir.Buna sebep olanda bunun olmasını istemiştir.Sonuç beklendiği gibi geliştiğinde ise herkes köşesinde ağlamaklı bekler.Hazırladıkları sonucu sanki yaşamayacaklarmış gibi,haketmemişler gibi...Rüya gibi ya da kabus...Bir olguya zemin hazırlarken psikolojisini de hazırlamalı insan.Yeni kurdugun hayatta ruyada hazırladgın zeminin çatısında o çatnın içinde sen yaşayacaksın.Hayaline bir insan sıgrıabilirsin yanında ama kendini soyutlayarak iki insan yaşatamazsın sınırlarında işte.Bunun farkına varmaldır ya insan neyse...

İnsanoğlu bu ...eminim bunları yazacak yaşayacak hatta düşünecek kadar tecrube sahibidir .Yine bile bile yeniden yaşanabilir hatalar.Karşı koyulamaz uzaktan bakılamaz içerdeyken içeriye.Pencerenin dışına çıkmak, uzaklaşmak , dışarıdan bakmak lazm içeriye.

İşte hayat eksiklikleri aramakla geçer gider böyle...Bilsekte ikinciye yaşadığımızda dolduramasakta...

2 yorum:

TheExistence dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
TheExistence dedi ki...

Karşı koyulamaz uzaktan bakılamaz içerdeyken içeriye.Pencerenin dışına çıkmak, uzaklaşmak , dışarıdan bakmak lazm içeriye.

Bunu beğendim.. İnsanın aslında dünyayı tanımasıda güzel.. En güzeli kendini tanıması.. Bazen kandırsakta..